Cerrahi İşlem Uygulamaları
Diş ve ağız içi sağlık problemleri için ilaç tedavisi ya da diğer basit işlemler yeterli olmayabilir. Böylesi durumlarda hastaya cerrahi işlemler yapılabilir. Cerrahi işlem uygulamaları diğer işlemleri yetersiz olduğu aşamada devreye girer ve devam eden sağlık problemlerinin çözüme kavuşturulması için önem arz etmektedir. Polikliniğimizde müracaat eden hastalarımıza uzman doktorlarımız ve sağlık ekibimizle hizmet vermekteyiz. Hastalarımıza tıbbi desteğin yanı sıra güler yüzlü ekibimizle moral destek de vermekteyiz.

Diş ve Ağız Sorunları İçin Yapılan Cerrahi İşlemler
İlaç ve el aletlerinin yetersiz olduğu durumlarda devreye giren cerrahi işlem uygulamaları ile hastaların sorunlarına kesin çözümler hedeflenir. Diş ve ağız bölgesindeki tüm sorunların tanı ve tedavisinin yapıldığı birimdir. Sizlere tüm cerrahi uygulamalarımızı alanında uzman ve deneyimli doktorlarımız ve sağlık ekibimizle sunuyoruz.
Diş ve ağız sorunları için yapılan cerrahi işlemler;
Tam ya da yarım gömülü yirmi yaş dişleri ve diğer gömülü dişleri çıkarma
Çenedeki herhangi bir bölgede büyüyerek çene kemiğine zarar veren kist operasyonu
İmplant yapılamayacak incelikteki kemik dokuları için kemik kalınlaştırma işlemleri
Sinüs tabanı yükseltme operasyonu
Diş etinin kaldırılarak altındaki enfekte dokuların temizlenmesi için yapılan flap operasyonu

Cerrahi Uygulamaların Önemi ve Süreci
Tüm bu işlemleri uygulamadan önce detaylı bir inceleme yapılarak cerrahi müdahaleler yapılır. Cerrahi işlem uygulamaları seans olarak müdahale ve tedavi türüne göre farklılaşır. Tek seans süren tedavilerin yanı sıra 2-3 seans süren tedaviler de mevcuttur. Tedavi sürecini tamamladıktan sonra kontrol ve muayene süreçleri de cerrahi uygulama dahilindedir. Hastanın durumu ve gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra sonuçlanan bir süreçtir.
Cerrahi işlemler çok yönlü ve farklı sorunların çözülmesinde uygulanan tedavilerdir. İlerleyen süreçlerde daha büyük problemler yaşamamak adına gerekli olan cerrahi işlemler için vakit kaybetmeden doktorlarınızla iletişim kurmanız gerekmektedir. Başta sağlık olmak üzere maliyet açısından da önemlidir. Problem ne kadar büyürse maliyeti de o kadar yüksek olacaktır. Sizlere sağlık sorunlarınızın çözümünde en etkili hizmetleri sunuyoruz. Erken ve doğru cerrahi işlemlerle sağlığınıza kavuşmanıza ve yaşam kalitenizi yükseltmeye yardımcı oluyoruz.