Cerrahi Sünnet Nedir?

Sünnet daha çok İslam ve Musevilik inancının bir parçası olarak bilinmektedir. Erkek çocuklarının belli bir yaşa kadar başlarına gelen bu işlemin sadece dini değil aynı zamanda da sağlık açısından da çok büyük faydaları bulunmaktadır.

Bir cerrahi işlem olarak tanımlanan sünnet aslında penisin baş kısmındaki üst derinin çeşitli ekipmanlar ve sistemler kullanılarak kesilmesi olarak tanımlanmaktadır. Bazı çocuklar daha büyük yaşlarda olurken son yıllarda ise çoğunlukla da doğumdan hemen sonra ya da kısa bir süre sonra yapılması mümkündür. B noktada seçimler ebeveynleri tarafından yapılmaktadır.

Umut Polikliniği olarak sizlerin yanındayız. Güvenli ve sağlık koşullarına uygun olacak şekilde cerrahi sünnet işlemi yapmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile de her zaman sizlerin yanında olacağız. Küçük yaşlarda sünnet yaptırmaktan da çekinmenize gerek yoktur. Ekibimiz dikkatli bir şekilde işlemi gerçekleştirmekteyiz. Klinikte yaşadığımız tecrübeler ve bilim ışığında en iyi seçeneğin ise küçük yaşlarda olunmasını önermekteyiz. Çünkü erkek çocukları için hassasiyeti yüksek bir konudur. Ne kadar erken olacağını engelleyen aslında tıbbi nedenlerden değildir. Ruh sağlığını dahi etkisi altına alabilme ihtimali bir işlem olduğu içinde çok önemlidir. Eğer küçük yaşta yaptırmayı düşünmüyor iseniz de okula başlamadan önce yapılmasına özen gösterilmelidir. Cerrahi Sünnet İşlemi için ilgili sistem ve operasyon odamız mevcuttur. İşlem olarak diğer rahatsızlıklarında önüne geçilme ihtimali daha da artmaktadır.

Sünnet Ne Zaman Yaptırılmalı?

Yeni doğan bir bebeğe sünnet yaptırmanın sunduğu en büyük avantaj ise psikolojik etkisinin olmamasıdır. Bunun yanında ise de önemli bir avantaj ise çok daha hızlı bit şekilde iyileşebilmesidir. Ebbeveynlerin bu konu üzerindeki hassasiyet ile karşılaşmamıştır. Şimdi ise de bilimsel çalışmalar ve deneyimden de kaynaklı olarak da farklı bir bakış açısı kazandırılmasını sağlamıştır. Afyon sünnet- sünnetçi olarak da tanınan kliniğimize de sizleri bekleriz. Hem sağlık hem de aileler için çok değerli bir operasyon olacağı içinde her şey çok dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Oğlunuzun sünnet olmasını istiyor ve henüz bir karar vermemişseniz sizleri de kliniğimize bekleriz. Böylelikle de tüm sorularınızı açıklamaktayız ve sonrasında ise de süreci birlikte planlamaktayız. Sonuç olarak da bu süreci daha kolay bir şekilde geçirmiş olacaksınız. Afyon sünnet- sünnetçi dendiği zaman ilk akla gelen yerlerin arasında da kliniğimiz yer almaktadır. Çünkü profesyonel bir bakış açımız ve hizmetimiz ile de sizlere destek olmaktayız ve her zamanda olmaya devam edeceğiz. Afyon sünnet- sünnetçi açısından daha kolay bir avantaj sağlayacaktır.

Neden Sünnet Yaptırılmalı?

Afyon sünnet- sünnetçi işlemi dendiği zaman faklı düşünceler gelmiştir. Çoğu kişi sünnet konusunun da inançların bir parçası olarak görmektedir. Ancak sadece dini olarak sağlık açısından da çok önemli bir işlemdir.  Bu bakış açısı ile bakıldığı zaman;

  • Potansiyel ürolojik rahatsızlıklarının engellenmesi
  • Ünveri enfeksiyonunun oluşumunu önlemesi
  • Penis kanserine yakalanma ihtimalini düşürmekte
  • Boşaltım sistemlerinde yaşanabilecek sorunların azalması şeklinde ifade edebiliriz.
  • Her ne kadar küçük bir işlem olarak da gürülse de en ufak bir eksikleri tamamlayarak da bizlere destek olmaya devam edilecek.

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.