Tıbbi Görüntüleme Nedir ve Kliniğimizde Nasıl Yapılmaktadır?
Sağlık hayattaki en değerli varlıktır. Ancak tüketilen besinlerden strese ve genetik faktörlere kadar çok sayıda etmen hastalıklara neden olmaktadır. Hastalıkların tanısından tedavi sürecine kadar çeşitli nedenlerden dolayı tıbbi görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Gelişen teknolojinin tıp dünyasına kazandırdığı en büyük buluşlardan bir tanesidir. Tıbbi görüntüleme en açık ve net tanımı ile insan vücudunun içyapısını görebilmek için kullanılan yöntemlerin genel adıdır. MR cihazı, tomografi, tomografi görüntüleme içim kullanılan cihazlardan birkaç tanesidir.
Umut Kliniği olarak her zaman sizlerin yanındayız. Gelişmiş ve uluslararası sağlık standartlarına sahip hizmetlerimiz ile yedi gün yirmi dört saat sizlerin yanındayız. Alanında uzman kadromuz sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmek en kısa süre içerisinde sağlığınıza kavuşabilmeniz çalışmaktayız. Her zamanda da çalışmaya devam edeceğiz.
Tıbbi görüntüleme cihazlarının çoğu hastalığın tanısında etkin bir şekilde kullanılmaktadır. 1895 yılında ilk defa keşfedilen X ışınları aslında tıp dünyasının dönüm noktalarından biridir. Her geçen gün gelişen teknoloji ile görüntüleme tekniklerinde de büyük gelişmeler yaşanmıştır.
Röntgen ve ultrason ise bu cihazlar içerisinde en çok kullanılanlarıdır. Vücutta bir kemiğin kırılması, incinme gibi durumlarda da sorunun tam olarak ne olduğunun belirlenmesi için çekilmektedir. Tedavi sonrasında da iyileşip iyileşmediğinin anlaşılması içinde çekilmektedir. Ultrason daha çok hamilelik döneminde kullanılır diye bilinse de aslında çok farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Kliniğimizde kolay ve rahat bir şekilde ultrason çektirebilirsiniz.

Sağlık Hizmetlerinde Doğru Tercih
Umut Kliniği’ne gelen ya da tercih eden hastalarımıza iki seçenek sunmaktayız. Bu seçenekler ise;
Kliniğimize gelerek çektirmek
Evde röntgen ve ultrason çektirme hizmetimi tercih etmek
Olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu kişi özellikle de ikinci seçeneğe inanmakta zorluk çekse de sizlere en iyi şekilde çözüm önerileri sunabilmek için bu seçeneği sunduk. Kliniğe gelmekte zorlanan ya da gelmekte çok zorlanan hastalarımızın evlerine gelmekteyiz.
Evde ultrason hizmet seçeneğimiz ile de Afyonkarahisar’da sağlı sektörüne imzamızı attık. Özellikle de hastalığı nedeni ile evden çıkmakta zorlanan kişiler için en iyi çözüm olarak bunu bulduk. Bu hizmetten yararlanmak için yapmanız gereken ise kliniğimizi aramaktadır.
Ekibimiz sizden ilgili adres ve iletişim bilgilerini alarak ultrasonu ya da röntgen cihazını getirerek yapılması gereken her şeyi yapmaktadır. Teknolojinin faydalarından en iyi şekilde yararlandığımız hizmetlerimiz ile sağlık hizmetlerinde yeni bir dönem başlattık.
Tıbbi görüntüleme cihazlarının taşınabilir olması ve hastanın durumunu anlamak için oldukça yardımcı olmaktadır. Böylelikle yapılacak ilk müdahale belirlenmiş olurken hastalığın seyri içinde bir fikir vermiş olmaktadır. En küçük bir detayın sağlıkta çok önemli olduğunu düşündüğümüz zaman yaşlı, rahatsız olan kişilerin ulundukları yerden gelmekte büyük zorlukları yaşamaması anlamına da gelmektedir.

Uluslararası Sağlık Standartlarında Bir Klinik: Umut Kliniği
Tıbbi görüntüleme teknikleri her geçen gün büyük gelişmeler kaydetmeye devam etmektedir. Bizlerde bu gelişmeleri çok yakından takip ederek tedavi ve tanı süreçlerinde kullanmaktayız. Kliniğimizi kurarken amacımız insanlara umut olabilmektir. Bunun için attığımızı her adımı ince eleyip sık dokuyarak yapmaktayız. Hayatınızı sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşayabilmeniz için dilerseniz polikliniğimize gelin. Dilerseniz de ebe röntgen ya da eve ultrason seçeneklerimizi tercih edin.
Uluslararası sağlık standartlarına sahip sağlık hizmetlerimizi sizlere verebilmek için farklı durumlardaki hastalara farklı seçenekler sunabilmek içinde çalışmalarımız devam etmektedir. Daha fazla bilgi almak, aklınızdaki soruların yanıtlarını bulmak ve sağlıklı bir yaşam için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizler için her zaman yanınızda olacağız.