Evde Sağlık Hizmetleri Nelerdir?

Pek çok birey tahlil, tetkik, tedavi, rehabilitasyon ve muayene gibi sağlık üzerine gerçekleştirilen testleri farklı sağlık kuruluşlarında yaptırabilmektedir. Evde sağlık hizmetleri ise bu durumun aksine hasta birey ile sağlık hizmetlerini ev ortamında buluşturmaktadır. Evde sağlık hizmetinden yararlanan kişiler, evlerinden çıkmalarına gerek kalmadan, kendi sağlıkları ile ilgili gerekli tetkikleri aile ortamında gerçekleştirebilirken gerekli tedavi aşamalarının da ev ortamında uygulanması süreç içerisinde kişilerin psikolojilerinin de daha yüksek olmasına imkan sağlamaktadır.

Günümüzde özellikle yaşlı, engelli veya riskli bir hastalığa sahip olan bireylerin sıklıkla yararlandığı evde sağlık hizmetleri; daha iyi bir bakıma olanak sağlamasından dolayı da her geçen gün gelişerek devam etmektedir.

Umut Kliniği olarak bünyemizde sunduğumuz Afyon evde sağlık hizmetleri hizmetimiz ile yatağa bağımlı, kısıtlı hareket kabiliyeti olan ve ağır hastalıklara sahip olan hastaların tedavi süreçlerinin en verimli şekilde sürdürülebilmesi için üst düzey kalitede hizmet sunmaktayız.

Alanında gerekli eğitimleri tamamlamış uzman kadromuz ve gerekli yasal kuruluşlar tarafından onaylı hizmetlerimiz ile hastalarımızın yaşam kalitesini arttırmak üzerine 1.sınıf kalitede hizmetler sunarken hasta kişilerin de bu süreçte en büyük yardımcıları konumunda yer almaktayız.

Evde Sağlık Hizmetlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Umut Kliniği olanak bünyemizde yer alan Afyon evde sağlık hizmetleri hizmetimiz ile kısıtlı hareket kabiliyeti olan, yatağa bağımlı, ağır hastalığa sahip veya herhangi bir engel durumu olan hastalarımız için pek çok fayda sunmaktayız. Bu faydaları ise genel olarak şu şekilde listeleyebilmekteyiz:

  • Bünyemizde yer alan sağlık çalışanımızın direkt hasta ile alakadar olmasından dolayı daha üst kalitede bir sağlık hizmeti sunmaktayız.
  • Hastaların evden çıkmalarına gerek kalmadan güçlü altyapımız ve teknik donanımımız ile pek çok tetkik, tahlil, tedavi ve muayenenin ev ortamında yapılmasına olanak sağlamaktayız.
  • Hastane ortamına girmek istemeyen kişiler için kendi odalarında muayene olma imkanı sağlarken bu süreçte hastalarımızın psikolojilerinin de yüksek tutulmasına imkan sunmaktayız.
  • Fizik tedavi, rehabilitasyon veya ilaç tedavi süreçlerini ev ortamlarında gerçekleştirerek bu sayede kişilerin kendilerini daha hızlı toparlamalarına ve tedavilere daha kısa sürede yanıt vermelerine zemin hazırlamaktayız.
  • Yaş itibariyle veya sahip olduğu hastalık nedeniyle evinde kalmak zorunda olan kişilerin bu süreçte en büyük yarımcıları konumunda yer alarak kişilerin yaşam kalitelerini büyük ölçüde arttırdığımız gibi bu kişilerin sosyalleşmelerine de olanak sunmaktayız.

Evde Sağlık Hizmetlerinin Güvenilir Adresi: Umut Kliniği

Umut Kliniği olarak sağlık hizmetlerinden yararlanma konusunda problem yaşayan hastalarımız için son teknoloji ile donanımlanmış hizmetler geliştirmekteyiz. Bu hizmetlerimizin başında yer alan Afyon evde sağlık hizmetleri seçeneklerimiz ile birlikte;

  • Alanında uzman doktor muayene seçeneklerinden hemşire hizmetlerine,
  • Test, tetkik ve kontrol süreçlerinden tedavi aşamalarına,
  • Fizik tedavi süreçlerinden ilaç tedavilerine,
  • Laboratuvar analizlerinden psikolojik tedaviye kadar onlarca hizmetimizi hastalarımız ve hasta yakınlarımız ile buluşturmaktayız.

Bu süreçte hasta kişilerin günlük yaşam aktivitelerine uygun olarak planlamalar gerçekleştirirken tanı sürecinden tedavi sürecine kadar olan her aşamayı uzman kadromuz ile planlayarak gerçekleştirmekteyiz.

Bünyemizde evde bakım hizmeti vermeye başladığımız ilk günden itibaren sürekli kendimizi yenileyip güncelleyerek hastalarımıza daha üst kalitede hizmetler sunmaya çalışmaktayız. Bu süreçte edindiğimiz bilgi, birikim ve tecrübelerimizle de sektörümüzde güvenin adresi konumunda bulunmaktayız.

Özellikle yaşı ilerlemiş ve hareket kabiliyeti kısıtlı olan hasta bireyler ve bu bireylerin yakınlarının en büyük yardımcıları konumunda yer alırken sorumluluklarımızın üst düzey bilincinde olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Sürekli değişen ve gelişen teknoloji ile altyapımızı ve hizmet kalitemizi güçlendirmeye devam ettiğimiz gibi güler yüzlü hizmet anlayışımızla da hastalarımıza birer umut olmak amacıyla çalışmalarımızı titizlikle yönetmekteyiz. İlgili bakanlıklarca ve yasal prosedürler çerçevesinde sunduğumuz hizmetlerimiz ile hastalarımıza daha rahat bir tedavi süreci imkanı sağlarken, hastalarımızın tarafından kazandığımız güveni ve memnuniyeti kaybetmemek amacıyla da dikkati ve profesyonel hizmet anlayışımızdan taviz vermeyerek çalışmalarımızı en üst kalitede sunmaya devam etmekteyiz.