İşe Giriş Raporu

Sağlık en değerli hazinedir. Sadece hayatın mutlu bir şekilde akması için değil aynı zamanda da iş hayatında da oldukça değildir. Hem kamuda hem de özel sektörde sağlık raporu son yıllarda istenen belgeler arasında da sağlık raporu da yer almaktadır. Bu rapor düzenlenirken özellikle de çalışılacak sektör oldukça önemlidir. Bir madende çalışacak kişi ile yüksek çalışan kişilerin sahip olması gereken nitelikler birbirinden farklıdır. Bu nedenle de tahliller ve tatkikler değişmektedir.

Afyon işe giriş raporu, kamu kurumlarına ilk defa atanacak istenen kişilerden ilgili kuruma teslim edilmesi gereken belgeler içerisinde tam teşekküllü bir sağlık raporu da yer almaktadır. Umut Polikliniği olarak sizler için bu rapor düzenlenebilmektedir. Muayene başta olmak üzere görüntüleme cihazlarından alınan sonuçlar ile birlikte de tahliller değerlendirilerek rapor hazırlanmaktadır.

 

Sunduğumuz hizmetlerimiz içerisinde Afyon işe giriş raporu hizmetimiz ile yüksek oranda bir başarı elde edilmiştir. Çünkü profesyonel bir çalışmanın ve hizmetin adresi konumunda yer almaktayız. İş Sağlığı ve Güvenliği yirmi birinci yüzyılın temel konularından bir tanesidir. Her gün çok sayıda kişi ya iş kazasından ya da çeşitli nedenlerden dolayı hayatını kaybetmektedir. Bu mevzuata göre bazı tahkik ve testlerin yapılması ise de zorunludur. Böylelikle de mevzuata uygun şekilde de iş giriş raporu gitmemiştir.

İşe Giriş Raporunun Hazırlanması İçin İlgili Testler

Hizmet vermeye başladığımız ilk günden itibaren Afyon işe giriş raporu ihtiyacı olan kişiler çok fazla zaman kaybetmeden raporun düzenlenmesi içinde istekte bulunabiliriz. Böylelikle de belgelerinizi tamamlayarak Afyon işe giriş raporu olarak bir iş dünyasına ilk adımı atabilirsiniz.

Kurumların taleplerine göre incelendiği zaman ortaya çıkan tablo ise;

  • Akciğer grafisi çekilmesidir. Bu tetkikin amacı ise akciğerin sağlıklı olup olmadığının belirlenmesi ve göğüs duvarı hakkında da bilgi edinilmesini sağlamasıdır. En çok madencilik gibi fazla toza maruz kalan işçi gruplarında istenen bir testtir.
  • İşitme testi: İletişim kurmada sesin ve kelimelerin yeri çok önemlidir. Bu teste odyometri adı verilmektedir. Ses ölçümü yapılmaktadır. Her iki kulağa da sesleri ne kadar duyabildiği ve ince ile kalın sesleri birbirinden ayırıp ayıramadığı bakılmaktadır.
  • Solunum testi: Yaşam boyunca nefes fonksiyonları çok önemli bir yere sahiptir. Akciğerin içerisine giren ve çıkan hava takip edilerek ölçümler alınmaktadır. Bu ölçüm ise bir egzersiz sırasında yapılmaktadır. Değerlendirirken yaş, cinsiyet ve kilo gibi durumlarda mutlaka göz önünde bulundurulmaktadır.

İşe Giriş Raporu İçin Güvenilir Adres

Bu testlerin yanında idrar testleri yaptırılarak boşaltım sistemi kontrol edilmekte ve iltihaplanmanın olup olmadığına bakılmaktadır. Böbrek rahatsızlığı ve diyabeti olan kişiler içinde hayati bir önem taşımaktadır. Yasal bir zorunluluk olan portör ise gıda sektöründe çalışan kişiler için yapılması gereken zorunlu bir tetkiktir. Kan testlerinde ise biyokimya, hepatit ve hematolojik tahliller yer almaktadır.

Raporun hazırlanması ve tetkikler ile rapor hazırlanabilmektedir. Ancak daha ayrıntılı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ya da bizler getirebiliriz.