Serum İçi Tedaviler
Hastanelerde yaygın olarak kullanılan serum aslında içerisinde tuz bulunan bir çözeltidir. Bir litre suyun içerisinde %0,9 oranında tuz bulunan çözeltiye serum denmektedir. İçeriği detaylı bir şekilde incelendiği zaman damarlarda akan kanın içerisinde yer alan sıvı ile elektrolit dengesinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenden dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Bilinen en büyük yanlış ise serumun bir ilaç olduğunun düşünülmesidir. İyileşme sürecine yardımcı olmaktadır. Ama bir ilaç fonksiyonuna sahip değildir.

Serum genellikle şu durumlarda takılmaktadır:
Sıvı ile elektrolitlerde yaşanan kayıp durumları
Ağız yoluyla vücuda alınması zor ya da imkansız olan besinler serum ile verilmesi
Serum içi tedaviler
Çeşitli hastalıklara göre serum tedavileri
gibi durumları başlıca sayabiliriz.
Alanında ve bu işe gönül vermiş ekibimiz ile serum içi tedaviler yapmaktayız. Hastalığın çeşidi, özelliklerine ve hastalığın seyrine göre belirsiz bir süreç ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bazı özel durumlarda ise düzenli olarak serum takılmasına ihtiyaç duyulabilmektedir.
Serum tedavisi uygulamamız ile hastalık sürecinde her zaman sizlerin yanındayız. Hangi amaç ile serum takılırsa takılsın zaman aralıkları ve miktarı oldukça önemlidir. Yakından takip edilmelidir. Ekibimiz bu uygulama boyunca her zaman sizlerin yanında olmaktadır. Evinize de gelerek serum takılmaktadır.

Hastalıklara Göre Değişen Serum İçerikleri
Serumun tuzlu su olduğu çok sayıda kişi tarafından bilinmektedir. Ancak söz konusu rahatsızlıklar olduğunda ise durum değişmektedir. Doktorun kararı ve test sonuçlarına göre serumun içerisine ilaç eklenebilmektedir. Vücudun ihtiyaç duyduğu diğer bileşenlerde olabilmektedir.
Serum içi tedaviler için izlenecek tedavi yolunun belirlenmesine hastanın vücudunun ihtiyaçları ve semptomlar göz önünde bulundurularak her şey detaylı bir şekilde düşünülmektedir. Sonrasında serumunuz takılmış olmaktadır.
Ameliyat Öncesi ve Sonrasında Serum Takılması
Ameliyattan önce hastalara serum katılmaktadır. Ameliyat boyunca da vücuda verilmesi gereken ilaçlarda serum takılarak verilmektedir. Ameliyat sonrasında ise bulantı, kusma gibi istenmeyen durumlarda damardan verilerek bu durumların önüne geçilmektedir. Farklı serum içi tedaviler sürecinde de ekibimi sizleri çok yakından takip etmektedir.
İlk önce hastalığın tanısından emin olunmaktadır. Sonrasında ise tedaviye başlanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayın. Uluslararası sağlık standartlarına sahip hizmetlerimiz ile sizlerin yanınızda olduğumuzu unutmayın.